Зворотній зв'язок

Морилки

У яких випадках варто купити морилку для дерева: поради професіоналів

Для надання різних кольорів та відтінків деревині використовуються спеціальні тонуючі склади. З їх допомогою можна імітувати практично будь-який тип дерева та покращити його естетичні якості. Морилка для дерева - найпоширеніший засіб для необробленого дерева, однак це не фарба для дерева.

Після висихання морилки не утворюють на поверхні захисної плівки і лише надають колір дереву або підкреслюють фактуру. Такі просочення також запобігають процесам гниття та швидкого зносу. Наші поради допоможуть правильно вибрати та купити морилку для дерева.

Коли потрібно купити морилку для дерева: особливості застосування

Спочатку морилками називали склади, які хімічно взаємодіяли з деревиною, у результаті чого матеріал змінював свій колір. Однак сьогодні це поняття дещо змінилося, класична морилка для дерева складається з тонкомолотого пігменту або органічного барвника, які надають кольору.

Тип просочення залежить від розчинника або розріджувача. До того ж виробники включають до складу різні захисні та антисептичні добавки.

Головна особливість морилок полягає в тому, що після нанесення на чисте дерево або на ґрунт розріджувач або розчинник випаровується. Частинки пігменту або барвника щільно проникають у пори матеріалу та залишаються на поверхні.

Однак, на відміну від інших лакофарбових матеріалів, які утворюють захисну плівку, морилка не має захисних функцій, тому не використовується як фінішне покриття. Необхідний додатковий шар, що покриває, наприклад лаком або воском.

Часто морилку використовують лише тому, щоб отримати рівномірний відтінок дерева. Існують склади без барвників. Їх використовують як перше захисне покриття дерева та для підкреслення красивої фактури матеріалу.

Щоб морилка для дерева зберігала довше колір, краще віддати перевагу складам на основі органічних барвників. Для отримання нового кольору морилки на однаковій основі можна змішувати між собою.

Перед нанесенням морилки дерево потрібно відшліфувати та пройтися пилососом або ретельно прибрати пил. Наносити її краще пензлем чи валиком. Після повного висихання поверхню необхідно додатково покривати лаком.

Важливо пам'ятати, що морилки на основі органічних або хімічних розріджувачів можуть витягувати з хвойних порід дерева смолу. Тому після висихання на поверхні часто утворюються плями. В цьому випадку потрібно додаткове шліфування та покриття в кілька шарів.

Види морилок по дереву
Вибір морилки залежить від типу дерев'яної поверхні та її подальшого застосування. Різні склади мають різні властивості: токсичність, швидкість висихання, наявність запаху і т.д.

Щоб зробити правильний вибір, важливо знати властивості основи:

  • морилки на олійній основі відмінно підходять для новачків. Вони екологічно чисті та відносно стійкі до стирання. Їх легко наносити пензликом без особливих навичок;
  • нітроморилки та просочення на основі спирту більш стійкі до ультрафіолету, швидко сохнуть, проте вимогливі до нанесення. Краще використовувати фарбопульти;
  • просочення на водній основі не мають запаху, легко наносяться, безпечні. Однак дерево після їх використання потребує додаткового шліфування;
  • воскові морилки мають вологовідштовхувальні властивості, добре підкреслюють структуру дерева.

Чому варто купити морилку для дерева?

В інтернет-магазині Farba Service представлений широкий вибір різних видів морилок. В асортименті — продукція відомих та перевірених виробників. До кожного товару ви знайдете опис із технічними характеристиками. Зручна система пошуку допоможе підібрати потрібний продукт та малярський інструмент.

Ви можете вибрати на сайті або купити морилку для дерева у нашому магазині.

Часті питання про морилки
Яка морилка найкраще підходить для внутрішніх робіт?
Безпечними та без запаху будуть морилки на масляній, водній та восковій основі.

Які бренди популярні та випускають якісну продукцію?
Якісні морилки випускають компанії Tikkurila, Vidaron, «Майстер Блиск», Pinotex.

Яка витрата у морилки?
Витрата морилки залежить від типу деревини та якості його шліфування. Середня витрата - 1 л на 10-16 м2.

Подробнее Скрыть часть
0
Завантажити прайс